Hangszerré változtattuk a Puskás Arénát a KÉSZ Metaltech brand videójában!

Hangszerré változtattuk a Puskás Arénát a KÉSZ Metaltech brand videójában!

Városképeket átformáló projekteket valósítunk meg nap mint nap, legyen szó egy több tízezer fős stadionról, egy rendezvényközpontról vagy egy irodaházról. Mindig a rendkívülit hajtjuk és a legmagasabb minőségre törekszünk. Bár az épületek elmondani nem tudják történetüket, ettől függetlenül megszólalni bizony tudnak!

Hangszerré változtattuk a Puskás Arénát a KÉSZ Metaltech brand videójában!

Most ikonikus épületek acélszerkezete és fémburkolata vált hangszerré egy különleges eszköz segítségével a KÉSZ Metaltech látványos brand videójában! A zenét a filmhez a fémszerkezetek rezonanciái adták, azaz magukat az épületeket használta alkalmi hangszerként a zenész-producer IAMYANK. A szokatlan megközelítésű, különleges zenei megoldásokat felvonultató látványos videóban olyan ikonikus projekteket mutatunk be, amelyek munkálataiban a KÉSZ Metaltech részt vett fém- és acélszerkezet, valamint homlokzatburkolat kivitelezőként. Ilyen a tavaly megújult Hungexpo futurisztikus épülete, a Puskás Aréna, a Pillar és Agora irodaházak vagy a jelenleg is épülő Nemzeti Atlétikai Stadion, amely a jövő évi atlétikai vébé otthona lesz. 

„Szerettük volna megmutatni, hogy igazi művészet és precizitás van a minket körülvevő épületekben is. Nagy büszkeség számunkra, hogy eddig is rengeteg ikonikus létesítmény munkálataiban vehettünk részt, amelyek meghatározzák a városképet és még hosszú ideig részei lesznek az emberek mindennapjainak. A KÉSZ Metaltech a magyar projektek mellett számos külföldi referenciával is rendelkezik, idén pedig tovább dolgozunk azon, hogy a külpiacokon is meghatározó szereplők legyünk, ebben segít ez a brand movie is” – mondta Barócsi Róbert, a KÉSZ Metaltech Kft. ügyvezetője. 

A hangszerként funkcionáló épületekhez a készítők egy olyan érzékelő tappancsokból álló szerkezetet helyeztek el az építmények vázán, amely átveszi a tárgyak rezgését és zenei hangokká alakítja azokat. A kisfilmben szereplő zenész magukon az épületeken kezdett el játszani, így a KÉSZ Metaltech által létrehozott, megmunkált fémek hangszerekké formálódtak.

„A KÉSZ Csoportnál folyamatosan arra törekszünk, hogy bátran kommunikáljunk és az iparágra nem igazán jellemző, új dolgokat, egyedi megoldásokat próbáljunk ki. Jó példa erre ez a film is, hiszen teljesen új irányból közelítettük meg a KÉSZ Metaltech munkáját: a látványos acélszerkezeteket és homlokzatburkolatokat egy másik művészeti ággal, a zenével kötöttük össze. Alkotóként szoktuk bemutatni magunkat, hiszen igazi művészet és precizitás van a minket körülvevő épületekben is. Építőipari márkaként nehezebb helyzetben vagyunk mint egy fogyasztói márka, hiszen csak áttételesen, az épületeken keresztül jelenünk meg az emberek életében. Azonban a KÉSZ-nél folyamatosan nyitunk a nagyközönség, a fiatalok felé, igyekszünk érdekessé tenni az iparágunkat a szakmán kívül is, és megmutatni, mennyire menő tud lenni az építőipar” – mondta Metykó Tibor, a KÉSZ Csoport marketing- és vállalati kommunikációs igazgatója.

„Habár nagy rajongója vagyok a szintetizált hangoknak, a világban végtelen számú hangforrás létezik, amiknek zenévé formálása ősi hagyomány. A monumentális fémszerkezetek zenei karaktere egy viszonylag friss szín ezen a palettán, semmihez sem hasonlítható az a mélység és erő, ami a felületükre rögzített hiperérzékeny mikrofonokon keresztül hallható" – mondta el a projekt kapcsán a videóban is szereplő IAMYANK. A film látványvilágának keretét szintén az épületek adták, így a tükör- és üvegfelületekkel való játék is fontos szerepet kapott. Az indusztriális környezet mellett a természet is megjelenik.