Bokrétaünnepséget tartottunk a ZalaZone harcjárműveket gyártó üzeménél

Bokrétaünnepséget tartottunk a ZalaZone harcjárműveket gyártó üzeménél

Hazánkban jelenleg számos grandiózus beruházás zajlik, a ZalaZone pedig ezek közül is jelentős szerepet vállal, hiszen helyet ad többek között az oktatásnak, az innovációnak, vagy például a fejlesztéseknek. A KÉSZ Csoport is részese a ZalaZone-t érintő beruházásoknak és múlt hét pénteken egy újabb mérföldkövet ünnepelhettünk, ugyanis a harcjárműveket gyártó üzem elérte a legmagasabb pontját, így megtarthattuk az ilyenkor tradicionális bokrétaünnepséget.

A mintegy 60 milliárd forintból épülő Lynx-üzem az új high-tech védelmi iparág megteremtésének egyik jelentős pillére. A mintegy 14 méter belmagasságú Lynx-gyárban közel 300 oszlopot állítottak fel a közelmúltban és a csarnokban 100 és 25 tonnás daruk mozgatták az alkatrészeket. A csaknem 60 hektáros területen épülő üzem gyártócsarnoka Zala megyében az egyik legnagyobb méretű lesz a több mint 25 ezer négyezetméteres alapterületével.

Az eseményen beszédet mondott Tápai Árpád, a KÉSZ Csoport generálkivitelező tagvállalatának, a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt.-nek vezérigazgató-helyettese. „A projekt megvalósulása komoly mérföldkő a KÉSZ Csoport számára és szimbolikus jelentőséggel is bír. Megmutatja és példának állítja, hogy egymásra építve, közös munkával, támogatással és rugalmassággal mire képes több vállalat együttműködése. A projektben szereplők mindent megtettek azért, hogy eljussunk eddig a pontig” – mondta el beszédében Tápai Árpád. „Van még feladatunk. Számos kihívást leküzdöttünk már együtt és a továbbiakban sem hátrálunk meg a feladatok elől.” – tette hozzá Tápai.

Számos szereplő vett részt és vesz részt az átadásig a projektben. Egyrészt a ZÁÉV Zrt. közreműködésével egy roppant hatékony és példaértékű konzorciumi együttműködés jött létre, másrészt a Cégcsoporton belül több tagvállalatunk is kivette és ki fogja venni a részét a munkálatokban. A KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. Mélyépítési Igazgatósága a konzorciumi részesedés arányának megfelelően fogja végezni az ipari padló, illetve a térbeton kivitelezését; a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. felel az acélszerkezet gyártásáért, amelynek a helyszíni szerelését a KÉSZ Metaltech Kft. végzi; az előregyártott vasbeton szerkezeti elemek egy részének gyártását a dvb Kft. kapta feladatul, amelynek a helyszínre szállításában a BauLog Kft. működik közre. Szeretném kihangsúlyozni, hogy iparági szinten is egyedülálló módon a tervezés, a gyártás és a kivitelezés státuszkövetése is 3D modellen keresztül történt a KÉSZ Csoporton belül. Komoly szerepet vállalt továbbá a bim.GROUP, amely BIM alapú tervezést alkalmazva, szinte teljesen házon belüli erőforrással és tudással, szakértelemmel teljesítette a tervezéssel járó összes munkafázist.